669 944 446 psychoterapia.kasprzak@gmail.com

  • Home
  • Psychoterapia
  • Rozmowa

Rozmowa

Narzędziem terapeuty uzależnień jest rozmowa. Podczas rozmowy pacjent opowiada o tym co się z nim dzieje, co myśli, co czuje. Podczas pierwszych sesji zawiera się „kontrakt terapeutyczny”. Jest to ustalenie co jest problemem, opracowanie planu terapeutycznego oraz celów, które chcemy osiągnąć. W kontrakcie zawiera się również jak często i gdzie będą odbywały się spotkania, omawia się rolę pacjenta oraz terapeuty. Dookreśla się przewidywany czas trwania terapii, który uzależniony jest od trudności z którymi przychodzi pacjent, co wiąże się z jego indywidualną historią oraz sytuacją. Czas trwania terapii może ulec zmianie; wydłużyć się (w sytuacji gdy praca terapeutyczna nad określonymi problemami odkrywa następne) lub trwać krócej (w sytuacji gdy poprawa u pacjenta zachodzi szybciej, niż można się było tego spodziewać). Ogółem terapia może potrwać od kilkunastu miesięcy do kilku lat.
Psychoterapeuta jest zobowiązany do przestrzegania tajemnicy zawodowej.

O mnie

Paweł Kasprzak, psychoterapeuta i terapeuta uzależnień. Pomagam uzależnionym osobom uwolnić się od nałogu by wspólnie z najbliższymi mogli zacząć nowe życie. Zapraszam na profesjonalną terapię do gabinetu terapeutycznego w Kościanie i Poznaniu.

Pomoc

osobom uzależnionym


osobom współuzależnionym i DDA


osobom z niskim poczuciem wartości


w nerwicy i stresie


w depresji


w psychoterapii długo i krótkoterminowej


Adres

Kościan, ul. Rynek 19
(I piętro, gabinet 105)

Centrum Psychologii Zdrowia
Poznań, ul. Przemysłowa 39

tel: 669 944 446 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.