669 944 446 psychoterapia.kasprzak@gmail.com

  • Home
  • Psychoterapia
  • Praca z pacjentem

Praca z pacjentem

Psychoterapeuta pracuje z pacjentem nad lepszym rozumieniem swoich celów, sytuacji, przyczyn cierpienia. Kiedy zaczynamy rozumieć dlaczego działamy w określony sposób uzyskujemy wgląd w to co do tej pory było nieuświadomione.
Psychoterapeuta nie osądza działań pacjenta, nie ocenia ich. Psychoterapeuta nie doradza co pacjent ma robić. Osoby, które poszukują pomocy wielokrotnie słyszą od rodziny, przyjaciół co powinny zrobić, o czym zapomnieć, na co nie zwracać uwagi. Często jest tak, że łatwiej jest dawać rady niż z nich korzystać. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że gdyby osoby poszukujące pomocy potrafiły z tych rad skorzystać, wybrać to co dla nich najkorzystniejsze – psychoterapia nie była by już potrzebna. Widocznie jest coś, co utrudnia zmianę sposobu myślenia, działania i nie pozwala na wprowadzenie pozytywnych zmian w życie. Często ludzie oczekują rozwiązań od terapeuty. Psychoterapia nie dostarcza recepty na życie, pomaga natomiast rozumieć swój wewnętrzny świat oraz porządkuje życie. To pacjent podejmuje decyzje – terapeuta towarzyszy, pomaga w rozważaniu różnych możliwości.

O mnie

Paweł Kasprzak, psychoterapeuta i terapeuta uzależnień. Pomagam uzależnionym osobom uwolnić się od nałogu by wspólnie z najbliższymi mogli zacząć nowe życie. Zapraszam na profesjonalną terapię do gabinetu terapeutycznego w Kościanie i Poznaniu.

Pomoc

osobom uzależnionym


osobom współuzależnionym i DDA


osobom z niskim poczuciem wartości


w nerwicy i stresie


w depresji


w psychoterapii długo i krótkoterminowej


Adres

Kościan, ul. Rynek 19
(I piętro, gabinet 105)

Centrum Psychologii Zdrowia
Poznań, ul. Przemysłowa 39

tel: 669 944 446 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.